Quote:
Originally posted by Ubersheist
Assumed info: Approx. 1650 miles RT, a vehicle w/ approx. 20 mpg, 2 passengers who aren't leeches, and approx. $2.30 per gallon.
1650 miles / 20 mpg = 82.5 gallons of gas
82.5 gal. x $2.30 per gallon = $189.75 spent on gas
Round up to $200 for twinkies, big gulps, vibrating sheep panties, etc.
$200 between 2 people = $100 per person.
Admittedly, I'm being optimistic with the gas prices. However, this will be during Feb., which is when gas prices are typically lower. I didn't miss anything, did I?
Oh, yeah... a stop in Reno at the blackjack tables or the Bunny Ranch will cost you an extra $300. Either place you're screwed.
So very, very sorry for the bad pun..... :rolleyes:
BWA!! Nice, Uber. I'm going to resist the drive due to the temptation and aftermath affect from which stopping at the bunny ranch would have on me. :rolleyes: ;)